اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

منابع پیشنهادی آزمون کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نفر اول مترجمی و نفر سوم ادبیات از دانشگاه ما بودن امسال. تا قبل از اینکه باهاشون صحبت کنم فکر میکردم خیلی سخت باشه. ولی اونا خیلی امیدوارم کردن. فقط کافیه بدونی چی باید بخونی. من خودم ادبیاته رشته ام همه ما رو می ترسونن که ادبیات عمرا کسی به این راحتی قبول نمیشه. ولی این بنده خدا که رتبه سه شده بودگفت من از تابستون همون سال شروع کردم به خوندن.منابعی که خونده بود رو هم ازش پرسیدم. خیلی از جزوه های پارسه تعریف می کرد.
    همیشه آخر هر چیز خوب می شود. اگر نشد بدان هنوز آخر آن نرسیده است....چارلی چاپلین

نظر

نوشته اصلی توسط baran.amad نمایش پست ها
      نفر اول مترجمی و نفر سوم ادبیات از دانشگاه ما بودن امسال. تا قبل از اینکه باهاشون صحبت کنم فکر میکردم خیلی سخت باشه. ولی اونا خیلی امیدوارم کردن. فقط کافیه بدونی چی باید بخونی. من خودم ادبیاته رشته ام همه ما رو می ترسونن که ادبیات عمرا کسی به این راحتی قبول نمیشه. ولی این بنده خدا که رتبه سه شده بودگفت من از تابستون همون سال شروع کردم به خوندن.منابعی که خونده بود رو هم ازش پرسیدم. خیلی از جزوه های پارسه تعریف می کرد.
      باران عزیز میشه بگی شما کدوم دانشگاه بودی و اینکه دوستات که میگی قبول شدن یعنی کلاسای پارسه رو نرفتن؟فقط جزوه هاشو گرفتن؟من پرسیدم خیلی کلاسای ارشدش گرونه یک میلیون و 400 من وقت هم نمیکنم سر کلاسا برم رشته خوذم هم مترجمی هست میخوام اموزش شرکت کنم اما امیدی اصلا ندارم تازه من برای ازاد دارم تلاش میکنم دوستای شما سراسری قبول شدن؟و میشه بگی غیر از جزوات پارسه دقیقا چه کتابایی از منابع رو انتخاب کرده و خونده بودن؟خیلی ازت ممنونم

نظر

نوشته اصلی توسط lilian60 نمایش پست ها
        باران عزیز میشه بگی شما کدوم دانشگاه بودی و اینکه دوستات که میگی قبول شدن یعنی کلاسای پارسه رو نرفتن؟فقط جزوه هاشو گرفتن؟من پرسیدم خیلی کلاسای ارشدش گرونه یک میلیون و 400 من وقت هم نمیکنم سر کلاسا برم رشته خوذم هم مترجمی هست میخوام اموزش شرکت کنم اما امیدی اصلا ندارم تازه من برای ازاد دارم تلاش میکنم دوستای شما سراسری قبول شدن؟و میشه بگی غیر از جزوات پارسه دقیقا چه کتابایی از منابع رو انتخاب کرده و خونده بودن؟خیلی ازت ممنونم
        این دو نفری که من گفتم بله هر دو ربته دولتی آوردن. من با اون که ادبیات قبول شده بود صحبت کردم. پارسه ثیت نام کرده بود. ولی بیشتر از جزوه های عمومیش راضی بود. می گفت اختصاصیاش برای مرور خوبه یعنی قبلا باید خونده باشی. کلاساشو اصلا نرفته بود. ولی آزمون هاشو شرکت کرده بود. هزینه اش 400 صد تومن بوده. اونجا چقدر زیاد می گیرن. من منابع ادبیات و پرسیدم چون خودم می خوام ادبیات امتحان بدم. ولی برای عمومی گفت علاوه بر جزوره های پارسه اینا رو خونده کتاب هزار و صد واژه، کتابای ریدینگ تافل،GRE که باید از اینترنت بگیری، college bound student و grammar digest برای آموزش آگه می خوای شرکت کنی استادای ما دو تا کتاب که بچه ها معرفی کردن اینا بودن. البته از این بیشتره ولی من همین دوتا رو می دونم که روشون تاکید کردن کتاب فجب و Bachman
        همیشه آخر هر چیز خوب می شود. اگر نشد بدان هنوز آخر آن نرسیده است....چارلی چاپلین

نظر

خیلی ممنونم باران فقط یک سوال دیگه پس این منابعی که اینجا هم دادن و همه جاهست چی؟chastain , yule ,..? میدونی برای هر کدوم چه کتابی بهتره؟مثلا برای methodology ,linguistic,testing?

نظر

نوشته اصلی توسط lilian60 نمایش پست ها
            خیلی ممنونم باران فقط یک سوال دیگه پس این منابعی که اینجا هم دادن و همه جاهست چی؟chastain , yule ,..? میدونی برای هر کدوم چه کتابی بهتره؟مثلا برای methodology ,linguistic,testing?
            بالاخره بی دلیل نیست که اسم این کتابا رو آوردن. گفتم من رشته ام ادبیاته زیاد به منابع رشته های دیگه وارد نیستم. اینایی که گفتم و استادامون معرفی کردن به بچه ها.

نظر

سلام به همگی دوستان. یه چیز جالبی تو همه این کامنتها نظر منو جلب کرد. اونهم این بود که همه به خاطر فرار از یه رشته ای به یه رشته دیگه پناه می برن! این اصلا درست نیست. این حرفو از من که 2 سال داشتم تو دوره فوق لیسانس با تمام وجودم می جنگیدم قبول کنید. تازه من تغییر رشته هم نداده بودم. از اول تا آخر همیشه مترجمی خوندم. دوستان دوره کارشناسی ارشد دوره آزمونو خطا نیست. قرارم نیست به کسی خوش بگذره. پس دوباره تاکید می کنم اگه می خواین ارشد بخونین باید فقط دنبال عشقتون برین. تو این دوره کسی به شما چیزی یاد نمی ده. همه بار رو دوش خودتونه. باید راجب همه چی خودتون تحقیق کنین. پس اگه عاشق نباشین سالم دستتون به فوق لیسانس نمی رسه! اول تکلیف خودتون رو با عشقتون معلوم کنین بعد برین دنبال کنکورو بقیه چیزا.
              Peyman Hajjarizadeh

نظر

سلام. اگر یادتون باشه پارسال همینجا نظر گذاشته بودم الان ترم 7 هستم.
                کتابارو خوندم الان کنکورای سالای گذشته رو که زدم زبانشناسی رو 73 و روش تدریس رو 62 زدم.
                منم مثل دوست قبلی که نظرشون رو دادن فکر میکردم کار سختیه اما اگر بخونید شدنیه. من الان مشکلم فقط عمومیه !
                درباره نظر آقا پیمان هم باید بگم دقیقا میزان علاقتون به رشته مهمه.

نظر

ali

سلام
                  من چند وقته میخواهم برا ارشد آماده شم
                  دانشجوی ترم 5 مترجمی هستم
                  همه بهم میگن برای ارشد برو آموزش
                  نظر شما چیه؟
                  میگن زیاد تفاوتی ندارن ولی آموزش ی جورای شاه کلید بقیه رشته های زبان
                  مترجم محقق است.

Each moment of ur life is a picture which u had never seen before. And which ull never see again so enjoy> & live life & make each moment beautiful
                  ....

نظر

سلام دوست عزیز!

قطعا بین رشته های مختلف گروه زبان در مقطع کارشناسی ارشد تفاوتهای زیادی هست که تازه با ورود به این مقطع متوجه آنها خواهید شد. رشته آموزش از نظر بالاتر بودن ظرفیت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و همینطور بازار کار بهتر و انتخابهای شغلی شفاف تر، مسلما پرطرفدارتر است. اما شاه کلید موفقیت شما هیچ یک از این موارد نیست، بلکه علاقه و به تبع آن پشتکار شماست. پس رشته های مختلف گروه زبان را خوب بشناسید و رشته مورد علاقه خودتون رو با جدیت دنبال کنید.

موفق باشید!

I believed my wisdom
                    ... Killed the whys as I grew ... Yet the time has taught me ... The whys are grown too
                    Angel

Click to Read My Other Poems

نظر

سلام
                      ممنون که پاسخ دادین
                      ی بحثش علاقه است ی بحث دیگه شغلش!
                      در ضمن من هرچی سرچ میکنم تفاوت زیادی رو تو اینترنت پیدا نمیکنم
                      میشه یکم تخصصی تر از تفاوت هاشون بگین
                      مترجم محقق است.

Each moment of ur life is a picture which u had never seen before. And which ull never see again so enjoy> & live life & make each moment beautiful
                      ....

نظر

سلام دوست عزیز!

برای پی بردن به تفاوتها دانستن سرفصل های دروس هر دو رشته در مقطع کارشناسی ارشد و مقایسه آنها به شما کمک خواهد کرد. لیست دروس و توضیحات مرتبط را درلینک های زیر بخوانید:

سرفصل دروس رشته مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد
                        سرفصل دروس رشته آموزش زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد

(در هر لینک توضیحات بیشتر در ادامه فهرست دروس در هر رشته آمده است. صفحات را تا انتها دنبال کنید.)

موفق باشید!

I believed my wisdom
                        ... Killed the whys as I grew ... Yet the time has taught me ... The whys are grown too
                        Angel

Click to Read My Other Poems

نظر

سلام. به دوستانی که می خوان کنکور ارشد آموزش زبان بدن اطمینان میدم اگر 4-5 ماه وقت بذارید و منابع صحیح رو بخونید حتما دانشگاه دلخواهتون می تونید قبول شید، اصلا هم اجازه ندید که جو شما رو بترسونه.
                          من لیسانسم مهندسی معماری بود اما اصلا علاقه ای بهش نداشتم. از مهر سال 90 شروع کردم به خوندن برای زبان ارشد (منابع انگلیسی رو برای اولین بار بود که داشتم میدیدم!). کنکور ارشد امسال رتبه ی 9 آموزش زبان و 14 زبان شناسی همگانی آوردم.

نظر

نوشته اصلی توسط Aranjuez نمایش پست ها
                            سلام. به دوستانی که می خوان کنکور ارشد آموزش زبان بدن اطمینان میدم اگر 4-5 ماه وقت بذارید و منابع صحیح رو بخونید حتما دانشگاه دلخواهتون می تونید قبول شید، اصلا هم اجازه ندید که جو شما رو بترسونه.
                            من لیسانسم مهندسی معماری بود اما اصلا علاقه ای بهش نداشتم. از مهر سال 90 شروع کردم به خوندن برای زبان ارشد (منابع انگلیسی رو برای اولین بار بود که داشتم میدیدم!). کنکور ارشد امسال رتبه ی 9 آموزش زبان و 14 زبان شناسی همگانی آوردم.
                            lمرسی دوست عزیز.با خوندن حرفهای شما امیدوار شدم.امیدوارم که بتونم

نظر

سلام.من در مقطع کارشناسی فیزیک درس میخونم.ولی علاقه مندم برای ارشد رشته زبان هم تو کنکور سراسری شرکت کنم.میخواستم ببینم کدوم گرایش بیشتر از همه جذب کار میشه.البته از پست اول فهمیدم آموزش زبان داوطلبان بیشتری داره و میخواستم بدونم این بخاطر جذب بیشتر این گرایشه؟و دومین سوالم اینه که این منابعی که معرفی کردین به نظر کامله ولی من فرصت خوندن تمام این کتابها رو ندارم..میشه راهنماییم کنید که کدام مراجع مهم ترند مخصوصا برای من که کارشناسی این رشته را نخواندم.البته با نظر به اینکه سطح زبانم هم خوبه

نظر

سلام. تبریک می گم. میشه بگین چه کتاب ها و جزوه هایی خوندین؟ از کدوم کتاب ها تست زدین؟ ازمونی چیزی شرکت کردین؟ اگه می شه لطفا سریعتر جواب بدین. ممنون می شم.

نظر

صبر کنید ..
                                X